Dnes je 18. července 2024

Mokrá galuska 2016 - 6. ročník přejezdu lávky

V sobotu 6. 8. jsme po předchozí dohodě s Magdalénou Lípovou z rádia Blaník o tom, že bude na sobotní odpoledne hlásit jen krásné počasí, uspořádali již 6. ročník Mokré galusky. A jak je naším zvykem, nezůstalo jen u přejezdu lávky. Na úplný úvod byl po vzoru Rio de Janeira zapálen olympijský oheň. Po dvou letech se na naše děti přišla podívat klaunka Pepina, která si tak trošku s dětičkama zablbnula. Tradičně si všichni mohli nechat u Kačenky pomalovat obličeje, ale kromě toho se i nechat potetovat Mílou Kristlem technikou air-brush. U tetovacího salonu se postupně vytvořila dlouhá fronta, která se nakonec rozešla až několik desítek minut po vyhlášení výsledků. Ale vidět takovou hlavu tygra přes celá záda mladé slečny, to už stojí za to čekání.

Novinkou letošního ročníku byla charitativní tombola

Nově jsme pro všechny závodníky, ale i diváky připravili tombolu o „neuvěřitelné ceny“. Za pouhých 10,- Kč si každý mohl koupit jeden lístek, za který mohl vyhrát např. neuvěřitelnou sušičku na prádlo (šňůra na prádlo s kolíky), domácí mikroskop (lupa), sadu náhradních kol (2 x coca-cola), ohňostroj (prskavky), hru scrabble (písmenka z těstovin), luxusní parfém (vůně na WC), loveckou výbavu (plácačka na mouchy), večeři při svíčkách (čajové svíčky a polévka v sáčku), wellness (masážní krém a sůl do koupele), romantickou prohlídku zámku (visací zámek). Jsme moc rádi, že jsme prodali všech 600 lístků, protože celý zisk z této naší „neuvěřitelné“ tomboly v celkové výši cca 5.500,- Kč jsme slíbili darovat dětskému onkologickému oddělení ve Fakultní nemocnici v Plzni.

6. ročník přinesl změnu pravidel

Ale zpět k hlavnímu programu Mokré galusky. Celkem se na lávku odvážilo 57 cyklistů, z nichž lávku přejelo hned 13 závodníků (letos někteří i dvakrát). Oproti létům předchozím jsme udělali změnu v pravidlech. O vítězi rozhodoval pouze výsledek z druhého finálového kola, první kolo bylo kolem kvalifikačním a jeho výsledky rozhodovaly pouze o postupu do finálového kola. A jak vše dopadlo? Kdo dojel na lávce nejdále v nejpomalejším čase?

Výsledková listina jednotlivých kategorií

děti do 10 let: 1. místo - Kristián Kučera, 2. místo – Matěj Teska (oba ze Všerub), 3. místo – Tomáš Uhel (z Plzně)

holky 11 – 14 let:  1. místo - Natálka Rubášová (ze Všerub), 2. místo – Lucka Šreková (z Horní Břízy), 3. místo - Eliška Červenková (ze Všerub)

kluci 11 – 14 let:
1. místo - Kryštof Kučera, 2. místo – Libor Mařík (oba ze Všerub), 3. místo - Vašek Flesar (z Přeštic)

holky 15 – 25 let:
1. místo - Tereza Šreková (z Horní Břízy), 2. místo – Šája Heráková, 3. místo - Nikola Rubášová (obě ze Všerub)

kluci 15 – 25 let:
1. místo - Ríša Převor (ze Všerub), 2. místo – Patrik Volín (z Třemošné), 3. místo - Tomáš Gavorčák (ze Všerub)

holky nad 26 let: 1. místo - Jana Zemanová, 2. místo – Dáša Löwy, 3. místo Lucka Kabourková (všechny ze Všerub)

kluci nad 26 let: 1. místo Marek Oulík (z Přeštic), 2. místo – Petr Foltýn, 3. místo – Vašek Červeka (oba ze Všerub)

Celkovým vítězem letošního ročníku se stal Kryštof Kučera (vítěz kategorie kluci 11–14 let), který ve finálovém kole přejel celou lávku za 20 vteřin a získal jako hlavní cenu poukázku od firmy ProCeram a.s. na vybavení kuchyně nebo koupelny v hodnotě 25.000,- Kč. Celkem jsme mezi všechny závodníky rozdělili ceny za částku ve výši cca 45.000,- Kč.

Samozřejmě soutěžily i páry v přejezdu lávky v kolečku. Celkem se zúčastnilo 15 párů. Lávku nakonec přejel pouze vítězný pár manželů Bělových, na 2. místě se umístili Luboš Černý s Nikolou Rubášovou a 3. místo obsadili Petr Hodina s Míšou Reinwartovou.
Kromě závodníků se na lávku odvážilo i 18 nejmenších statečných prcků, kteří za přechod lávky byli odměněni diplomem, zlatou medailí a drobnou sladkostí. 

Poděkování všem partnerům a sponzorům

Rád bych touto cestou poděkoval všem našim partnerům, kteří přispěli finančním či jiným počinem a my tak mohli pro závodníky a další účastníky připravit takto bohatý celoodpolední program. Poděkování patří následujícím fyzickým či právnickým osobám: ProCeram, a.s., Město Všeruby, Šmíd Richard - tiskárna Polypress, Greiner Václav - restaurace Lipovka, Eisman Jaromír - Palis Kokořov, Falkenauer Miroslav - zahradnictví Arbo, Frána Jaroslav – SDH Všeruby, Havlenová Tereza – kadeřnictví Gold Style Plzeň, Holub Bohuslav – soukromý zemědělec, Löwy Jiří - statek Kunějovice, Běle David – www.rodinne-bazeny.cz, Eretová Pavlína – pizzerie Lili, Matoušková Milena - Tetovací salon Tatoo Umi, Nezbedová Jana – studio Stars, Smejkal Jaroslav.

Velké díky patří všem spolupořadatelům

            Závěrem bych chtěl také poděkovat všem spolupracujícím spolupořadatelům: Míše, Dáše a Vlastě za zapisování výsledků, Zdeňce za prodej tomboly, Kátě za malování obličejů, Petrovi za logistickou podporu v zámezí, Elišce a Kačence za hudební doprovod, Honzovi za pořízení stovek fotografií, Mílovi za tetování, Davidovi za stavbu lávky, Martince za lékařský dohled, Rudovi za rozřezání a následné svaření závodního speciálu a samozřejmě našim hasičům za jako vždy naprosto perfektní postarání se o žaludky a chuťové buňky všech zúčastněných.
 
Vašek Červenka
 
 
FOTO k nahlédnutí ZDE