Dnes je 18. července 2024

Vypouštění balonků s přáním k Ježíškovi 2014

Pokus o překonání rekordu

V letošním roce jsme opět přihlásili Všeruby do celorepublikové akce „Vypouštění balonků s přáním k Ježíškovi“. Jedná se o akci, kdy v pátek 12. 12. 2014 se v celé republice v jeden okamžik na pokyn vydaný z rádia Impuls vznesou balonky s přáními k Ježíškovi. Hlavním cílem bylo překonání rekordu z roku 2008, kdy v celé ČR bylo naráz vypuštěno přes 100 000 balonků.

K Ježíškovi letělo celkem 151 balonků 

V našem městě nafoukli členové sdružení ProVšeruby celkem 180 balonků. Ještě předoficiálním signálem nám ulétlo 19 balonků, které jsme dle pravidel nesměli započítat do celkového počtu vypuštěným balonků. V 15:15 hod tedy ze Všerub vzlétlo celkem 151 balonků (nemohli jsme rovněž počítat ani 10 balonků, které se zachytily ve stromech na náměstí, ty ale hasiči po skončení akce vyprostili a vypustili je, aby k Ježíškovi dolétly a ten mohl splnit přání dětiček, které si ty balonky pouštěly).

Zpráva od hlavního pořadatele

Rekord v počtu balónků vypuštěných v jeden okamžik se v letošním ročníku akce povedl, k nebi vylétlo ze všech koutů naší země 103 738 balónků! Všem zúčastněným a všem partnerům velmi děkujeme a těšíme se na další ročník!

 
Odkaz na fotografie ZDE
 
Václav Červenka