Dnes je 18. července 2024

Všerubský šikula 2014 - 3. ročník soutěží a her

Dne 28. 9. 2013 jsme uspořádali již 3. ročník „Všerubského šikuly“. Po celé odpoledne se po našem městě na několika místech na třinácti různých stanovištích plnily úkoly – probíhal souboj s elektřinou, šplhalo se přes lanovou pyramidu, běhalo se přes překážkovou dráhu, trénovali jsme paměť, sypal se písek do PET lahví, skládali jsme sirky do krabiček, střílelo se z foukačky, shazovali jsme hasičskou hadicí kuželky, rovnováhu a koordinaci pohybů jsem si vyzkoušeli při jedné z dosud nejnáročnějších disciplín – přechod přes „kurt“ upnutý mezi dva stromy, zkoušeli jsme si na čas pověsit prádlo, skládali jsme puzzle (hlavně skládání rybiček byl pěkný oříšek), „po tmě po paměti“ se šroubovali šrouby a matice a také si všichni vyzkoušeli, jaké to je běhat na běžkách na trávě.

Osmdesát úžasných závodníků

Celkem se do naší soutěže přihlásilo osmdesát závodníků, kteří byli rozděleni dle věku do několika kategorií. Po absolvování všech disciplín jsme sečetli body a vyhlásili v každé kategorii tři nejlepší účastníky. A jak vše nakonec dopadlo?

Sedm věkových kategorií

Kategorie 0 – 3 roky – 7 závodníků – oceněni všichni závodníci
Kategorie 4 – 6 let – 18 závodníků – 1. místo Vašík Baum, 2. místo Sonička Krausová (oba Všeruby), 3. místo Rozárka Červená (Plzeň)
Kategorie 7 – 9 let – 19 závodníků – 1. místo Natálie Rubášová, 2. místo Matěj Teska, 3. místo Eliška Červenková (všichni Všeruby)
Kategorie 10 – 12 let – 15 závodníků – 1. místo Matěj Pražma, 2. místo Adéla Tesková, 3. místo Eva Pešková (oba ze Všerub)
Kategorie 13 – 15 let – 2 závodníci – 1. místo Petr Pražma, 2. místo Vašek Pešek (oba Všeruby)
Kategorie 16 – 18 let  - 0 závodníků
Kategorie nad 19 let – 19 závodníků – 1. místo Václav Červenka, 2. místo Zdeňka Hodinová, 3. místo Andrea Baumová (všichni Všeruby)

Mnoho skvělých dobrovolníků  

Velké poděkování patří všem kamarádům a známým, kteří strávili celé odpoledne na různých stanovištích po Všerubech. Konkrétně děkujeme Jindrovi a Monice, Nikole a Lucce, Marcele Brixi a paní Kortusové, Zdeňkovi a Petrovi, příslušníkům SDH Všeruby – Jardovi, Vaškovi, Zdeňce a Petrovi, Janině a jejímu příteli, Péťe a Verče, Lucce a Silvě, Honzovi, Šárce a Ondrovi.
 

Fotografie ZDE

Kompletní výsledky  ZDE