Dnes je 18. července 2024

4. Všerubská drakiáda - soutěž s drakem o DRAKA ...

Bezvětří a přesto rekordní účast

Dne 20. 10. 2013 jsme uspořádali 4. Všerubskou drakiádu. Počasí skoro perfektní – polojasno, 20 stupňů, akorát ten vítr, ten byl slabý, foukal jen občas a ještě k tomu málo.
Ale ………………… I tak jsme se nevzdali a drakiáda se povedla. Zaregistrovali jsme celkem 65 draků (rekordní účast), dle našeho odhadu na louku nad bývalou Slepičárnou přišlo celkem cca 150 lidí (super, paráda). 

Nebe plné draků

I přes nepřízeň větru jsme se pokusili překonat rekord v počtu draků nacházejících se na nebi nad městem Všeruby v jednom okamžiku a rekord z roku 2011 jsme opravdu překonali – v 15:00 hod dne 20. 10. 2013 zde poletovalo celkem 41 (slovy čtyřicetjedna) draků. 

Vlastnoručně vyrobení draci

Velmi nás potěšily dětičky z naší mateřské školky. Každá třída vyrobila vlastnoručně jednoho draka, my jsme jejich snahu veřejně ocenili a reprezentanty jednotlivých tříd (Žabičky, Zajíčci a Tygříci) jsme odměnili diplomem a společenskou naučnou hrou. 

Vyhlášení výsledků

Pak nás čekalo to nejsložitější. Ze všech draků jsme museli vybrat ty nejlepší a nakonec jsme po dlouhém rozmýšlení podle nejlepšího vědomí a svědomí vybrali a diplomem a odměnou ocenili následující draky s jejich majiteli takto :
Drak s nejdelším ocasem – SDH Všeruby (ocas měřil 903 cm), drak „ARNOŠT“,
Drak nejdéle létající – Thao Nguyen Phuong, drak „ANETKA“
Nejmenší drak – Lenička Baumová, drak „MERLIN“
Největší drak – Eliška Červenková, drak „DUHOVKA“
Nejroztomilejší drak – Barunka Honomichlová, drak „MODROOČKO“
Nejhezčí drak – Eliška Žídková, drak „PUNTÍK“
Nejoriginálnější drak – Eliáš Löwy, drak „BARVIČKA“
 
Každý účastník od nás dostal buřta, kterého si mohl hned na místě opéci. Kdo vydržel až do konce, obdržel pamětní list (malého dráčka) a sladkou odměnu. 

Letecká show s překvapením

Tak jak je naším zvykem, měli jsme i letos připravené překvapení. Díky všerubským leteckým modelářům ze sdružení Racek se z nebe snášel bonbónový déšť, což ocenily hlavně děti (a nečekaně i jejich maminky) a pak nám kluci předvedli své umění s modely při malé letecké show.

Poděkování 

Poděkování patří našim hasičům, kteří nám pomohli se zajištěním akce (zejm. výroba elektřiny pro ozvučení) a také se postarali o občerstvení zúčastněných.
 
Hlavně bychom chtěli poděkovat všem, kteří přišli, i když nefoukalo. Dopoledne jsme kvůli tomu dokonce přemýšleli i o přeložení drakiády na jiný termín. Nakonec jsme to ale riskli a všem, co jste přišli, ještě jednou děkujeme.
   

Fotografie můžete shlédnout ZDE a amatérská sekce ZDE* :-)

Prezenční listina je k nahlédnutí
ZDE

* Máte zajímavý záběr, moment, o který byste se chtěli podělit? Zašlete fotografie emailem nebo případně odkaz na Vaši fotogalerii, kterou bychom zde rádi zveřejnili.