Dnes je 18. července 2024

Ukliďme svět - Ukliďme Česko – Uklidili jsme Všeruby

Tak dobrá věc  se nakonec podařila a v neděli 24. 3. jsme ve spolupráci s Městským úřadem Všeruby a v součinnosti s našimi hasiči uklidili Všeruby. Celkem nás přišlo uklidit Všeruby skoro 70, z toho polovina dětí (z necelých 1500 občanů Všerub slušné číslo :-)).  I když nás tedy moc nebylo, tak o to víc jsme si to užili a pořádně jsme zauklízeli.

Od vidlí k počítači, jsme přeci už nějaký ten pátek městem

Celkem jsme ve Všerubech a bezprostředním okolí nasbírali 112 pytlů plných různého odpadu, dále také 13 pneumatik, 1 paletu, 5 pytlů eternitu,  jednu obrazovku od počítače, lišku probodnutou vidlemi i s vidlemi, podprsenku, pokakanou plenu, lednici, plachtu na zakrytí celého domu, kadibudku s odpadní rourou vedoucí na městský pozemek a spoustu dalšího. Aby náhodou někoho nenapadlo se do těch pytlů dívat a zkoumat jejich obsah, tak pytle s odpadky průběžně odváželi pracovnice městského úřadu do sběrného dvora. Hasiči se mezitím užívali čištění ucpaných odpadních stok a k tomuto vyzýváme všechny spoluobčany – dávejte OPRAVDU POZOR, co do kanalizace vyhazujete. Část z naší party uklízečů natřela plot u objektu mateřské školy na náměstí.

Když nemůžeš, tak … ProVšeruby – dodají energii i motivaci

Ale nejen úklidem je živ spoluobčan. Jak je zvykem spolku ProVšeruby, tak se o účastníky našich akcí vždy řádně staráme. Před nástupem na úklid a rozdělením účastníků do jednotlivých úseků jsme se řádně posilnili při snídani, a stejně tak i vyčerpaní uklízeči dostali po návratu do kulturního domu poctivý guláš nebo párky. Každý byl odměněn diplomem a dostal drobnou sladkost.

Když se Ti práce stane vášní, není co řešit

Někteří z účastníků byli i odměněni za speciální počiny v průběhu úklidu: Dominik Fiala za přepečlivý úklid, Liliana Ježek jako nejmladší účastník (8 měsíců), Daniel Marek za odvahu a urputnost, Arianka Hubová za navázání spolupráce s dalším občanem, Agátka Kabourková za nejšpinavějšího uklízeče, Richard, Martin, Honza a Tomáš za nadlidský výkon při šplhání v rokli, Laura Maškovská za poctivého nálezce, sourozenci Pražmovi a sestry Maškovské za objevení černé skládky,  Hanka Černá a Katka Červenková za objev nejkurióznějších odpadků a Šája Heráková za nejvyšší počet telefonních spojení s pořadateli.

Vašek Červenka
  
Úklidové foto ZDE