Dnes je 25. května 2024

Všerubský šikula 2013 - soutěže, vytrvalost, obratnost

Dne 22. 9. 2013 jsme pod hlavičkou občanského sdružení ProVšeruby uspořádali první akci nazvanou „Všerubský šikula“. Po celé odpoledne se po našem městě na několika místech na různých stanovištích plnily různé úkoly – viseli jsme na hrazdě, bojovali jsme s elektřinou, přecházeli jsme po prkýnkách, trénovali jsme paměť, vyzkoušeli jsme si koordinaci pohybů při strkání tužky do lahve, poskládali jsme městský erb rozstříhaný na kousky jako puzzle, stříleli jsme z luku a z foukačky, jezdili jsme slalom s nákupním vozíkem, shazovali jsme hasičskou hadicí kuželky (naplněné PET lahve vodou), chytali jsme ryby a šroubovali jsme.

Rekordní účast

Celkem se do naší soutěže přihlásilo neuvěřitelných 98 (slovy devadesátosm) závodníků, ne všichni dokončili, ale i tak je to číslo úctyhodné. Všichni závodníci byli rozděleni dle věku do několika kategorií:

0 – 4 roky – 15 závodníků

5 – 6 let – 17 závodníků

7 – 8 let – 11 závodníků

9 – 11 let – 20 závodníků

12 – 15 let – 4 závodníci

16 – 18 let  - 0 závodníků

nad 19 let – 31 závodníků

         Výsledky

V každé kategorii s výjimkou kategorie nejmladších jsme odměnili stejnými cenami první tři nejlepší, v kategorii nejmladších jsme odměnili sladkou cenou a čestným uznáním každého závodníka (stejně tak dostal odměnu každý závodník i v kategorii 5 – 6 let).


Kompletní výsledky můžete shlédnout ZDE

Tímto děkujeme všem kamarádům a známým včetně příslušníků SDH Všeruby za pomoc s organizací a pořadatelstvím.

Kompletní fotodokumentace je již k dispozici ZDE