Dnes je 18. července 2024

Pohádkový les 2014

Protože jsme chtěli rozšířit naše působení o další akce, tak jsme si vymysleli, že uspořádáme pohádkový les. Vstoupili jsme do jednání s panem Greinerem z Lesní restaurace Lipovka, sehnali jsme kostýmy, vymysleli úkoly, domluvili jsme kamarády a známé na stanoviště a v neděli 29. 6. jsme se všichni sešli na Lipovce. Akorát to počasí, to nám nevyšlo. Ale i přesto se nakonec do lesa dostavilo padesát statečných vodou nerozpustitelných dětí s doprovodem.

Pohádkové bytosti

A jak to probíhalo? V lese byl připraven okruh, na kterém jsme měli připraveno celkem jedenáct stanovišť s pohádkovými bytostmi z pohádek či večerníčků. Děti na startu přivítal klaun s Bílou paní a pak vyrazily do lese. Na jednotlivých stanovištích musely uhodnout, ze které pohádky postavičky pocházejí (měli jsme Macha a Šebestovou, včelku Máju s Vilíkem, Rákosníčka, Rumcajse, Ferdu Mravence s Beruškou, Červenou Karkulku s vlkem, Křemílka s Vochomůrkou, Shreka, Šmoulinku se Šmoulou, Sněhurku s trpaslíkem a čarodějnici z perníkové chaloupky). Následně děti plnily různé úkoly – např. zatloukaly hřebíky, hádaly hlášky z pohádek, hledaly pět peněz, hrály skořápky, střílely šišky z bambitky, chytaly ryby apod. Po splnění všech úkolů dostaly od čarodějnice perníček na památku, od Bílé paní pamětní list a spolu s rodiči poukázku na drobné občerstvení do Lipovky.

Poděkování všem dobrovolníkům

Velké poděkování patří kamarádům a známým, kteří postávali v dešti na stanovištích a nemohli ani být až tak moc dobře oblečení do takového nevlídného počasí, protože musel být hlavně vidět kostým, že? Díky tedy Sabině s přítelem, Jardovi s Janinou, Petrovi, druhému Petrovi, Katince a Elišce, Kačence a Kulichovi, Léně a Janině, Honzovi, Péťe a její kamarádce, Terezce a její kamarádce, Vlastě a Dáše. Poděkování patří také Martince za upečení mooooooc dobrých perníčků a také panu Greinerovi z Lipovky za spolupráci a také za inzerci této akce v Plzeňském deníku.

Fotodokumentace

            A o tom, že kostýmy byly opravdu povedené a věrohodné, se můžete sami přesvědčit prohlédnutím fotografií ZDE. Na příští rok již máme předběžně domluvené kostýmy, které letos k vidění nebyly, takže se bude určitě na co těšit.
Václav Červenka