Dnes je 21. června 2024

Pohádkový les 2017 - 4. ročník lesa plného pohádek

Po loňském trochu netradičním Pohádkovém lese, kdy jsme cestovali po zeměkouli, jsme se letos vrátili ke klasice a cestovali jsme pohádkou. I když i zde jsme vymysleli nějaké změny. Tou asi nejpodstatnější byla změna trasy. Už se po lese nechodí po jednom okruhu, ale stanoviště jsou rozmístěny cik cak. Každý si může vybrat, na jaké stanoviště zrovna půjde, a když tam bude fronta, může jít podle mapky na stanoviště jiné. A tak se fronty tolik netvořily. Problém byl prý s parkováním, kdy auta stála až u hlavní silnice, ale to už neovlivníme, k tomu snad jen pro okolo bydlící jednoduchá rada – přijďte příště pěšky.

Lesem cik cak od pohádky do pohádky

Na startu jsme zaregistrovali 126 dětí. Zde na ně již čekal Rákosníček s Pepkem námořníkem. Ty odvážnější se nebály a ochutnaly Pepkův špenátový nápoj. Na pohled nic moc, ale ta chuť, ta byla. Některé děti (asi jedno) chtěly i přidat. A pak cestou kolem piráta Jacka Sparrowa, který případné zájemce potetoval, rovnou do lesa. Zde na jedenácti stanovištích děti mohly potkat Mickey Mouse a Minie, Asterixe a Obelixe, Shreka a Fionu, králíky z klobouku Boba a Bobka, Macha se Šebestovou, včelku Máju s Vilíkem, Mimoně Kevina a Boba, Dědečka Hříbečka, Ivánka a Marfušku, Křemílka s Vochomůrkou a Manku s Rumcajsem. Na stanovištích děti plnily různé úkoly (cvičily ranní rozcvičku, zvedaly kámen nebo Obelixe, hrály kuličky, telefonovaly, atd.), po nasbírání všech 11 razítek se vrátily k Pepkovi a Rákosníčkovi, kde dostaly diplom a poukázku, kterou v restauraci vyměnily za zmrzlinový pohár.

Poděkování křížem krážem od stanoviště ke stanovišti

Závěrem tradiční poděkování: velký dík patří Dáše, Adéle a Kátě za vymyšlení a realizaci úkolů na jednotlivých stanovištích, dík patří Zdeňce za nakreslení plátna, kde se nejen děti mohly fotit v přestrojení za prince a princezny. Velké poděkování patří všem kamarádům a známým, kteří neváhali a strávili nedělní odpoledne v převlecích na stanovištích a závěrem velké poděkování panu Greinerovi a jeho týmu z restaurace Lipovka za poskytnutí zázemí a přípravu dokonalého občerstvení.
 
Fotky si můžete prohlédnout ZDE