Dnes je 17. července 2024

Pohádkový les 2016 aneb pirátská plavba kolem světa

Po zkušenostech z loňského ročníku, kdy nám na Pohádkový les přišlo 115 dětských účastníků, jsme se letos pořádně připravili a jak se ukázalo, ještě že tak. Ale pěkně od začátku. Předpověď počasí na neděli 12. 6. nebyla právě nejoptimálnější, ale termín byl dán, plakáty byly vyvěšeny a sms rozeslány. Kolem 12 hod jsme s Petrem Foltýnem v lese pěkně při přípravě pohádkové trasy zmokli, ale byli jsme rádi, že jsme zmokli my a ne účastníci pirátské plavby kolem světa za 80 min. Tak jsme totiž letos náš pohádkový les nazvali – v lese většinou nebyly pohádkové postavy známé z pohádek a večerníčků, tak jak v minulých letech, ale postavy, které reprezentovaly jednotlivé státy či světadíly.

Nepodcenit přípravu a vyplouváme objevovat svět

A tak poté, co se děti na stanovišti v Čechách zapsaly u Honzy na startu, u Máni si vyrobily pirátské vybavení a od Franty se nechaly pirátsky potetovat, vypluly na plavbu po zeměkouli. V Japonsku jim gejšy pomohly napsat své jméno japonsky, v Grónsku Eskymáci učili děti chodit ve sněžnicích, v Austrálii Krokodýl Dundee spolu s původním obyvatelem maorského vzhledu učili děti skákat v pytlích jako klokani, v Himalájích děti přelézaly přes Mt. Štafle a slaňovali z K2, v Africe dvě sličné černošky oděné do sukýnek z provázků a podprsenek z kokosových ořechů učily děti skládat puzzle z afrických zvířátek, v Turecku zase břišní tanečnice pod dohledem sultána učily děti tančit a zkoušely jejich smysl pro rytmus, na ledovém návrší dva kanadští hokejisté trénovali s dětmi práci s hokejkou a pukem a v Egyptě královna Kleopatra spolu s oživlou mumií zkoušely, jak děti projdou poslepu bludištěm v pyramidě.

Na konci každé správné výpravy musí být poklad

Po splnění všech těchto úkolů nakonec děti spolu s rodiči zakotvili v přístavu u pirátů, kde se jim po vyslovení správného hesla otevřela truhla s pokladem a mohly si vybrat odměnu za zdárně ukončenou plavbu. Pak již jenom kolem břehu dopluly do přístavu, kde dostaly pamětní list a také poukázku na občerstvení v restauraci Lipovka, které s profesionálním přístupem připravil p. Greiner spolu se svým personálem.

Když plavba kolem světa, tak s mezinárodní účastí

Velkým potěšením (ale i velkým závazkem a spoustou práce) je pro nás pořadatele to, že na naše akce neustále chodí víc a víc účastníků, letos se pohádkové plavby zúčastnila dokonce i jedna účastnice až z Francie, celkem jsme na startu zaregistrovali 141 dětí.

Velké díky patří nejen všem z celého světa, ale i domácím

Závěrem nezbývá než všem kamarádům a známým poděkovat za ochotu, že na sebe navlékli kostýmy a strávili nedělní odpoledne v kůži někoho jiného. Velké poděkování patří paní Vlkové ze Zdravotní pojišťovny MV ČR, která neváhala a věnovala nám spoustu dárků, kterými jsme mohli naplnit truhlu s poklady, a velký dík patří také panu Greinerovi z restaurace Lipovka za to, že se tak profesionálně postaral o občerstvení všech účastníků.
 
Fotky pořízené naším dvorním fotografem si můžete prohlédnout ZDE.
Vašek Červenka