Dnes je 21. června 2024

Pohádkový les 2015 - 2. ročník lesa plného pohádek

Dne 21. 6. 2015 jsme pro naše nejmenší uspořádali již podruhé Pohádkový les. V lese na Lipovce jsme připravili asi tří-kilometrový okruh s jedenácti stanovišti s pohádkovými bytostmi. Při cestě za splněním všech úkolů tak děti s rodiči či prarodiči potkali ovečku Shawn, čarodějnici a čaroděje, Rákosníčka, Marge a Homera Simsponovi, japonského zápasníka v disciplíně SUMO, Nastěnku, Marfušenku a dědu Mrazíka, Makovou Panenku s motýlem Emanuelem, Krakonoše, včelku Máju s Vilíkem, Asterixe a Obelixe a Vilmu a Freda Flinstoneovi. Na jednotlivých stanovištích děti plnily různé úkoly – např. po vypití kouzelného likéru nadzvedávaly velký kámen až nad hlavu, chytaly ryby, přetahovaly se lanem se zápasníkem Sumo, zpívaly písničky, hledaly pylová zrnka, zkoušely slalom na čarodějných košťatech, přebíraly mák atd. Po splnění všech úkolů a po návratu na start byly odměněny Taťkou Šmoulou a Šmoulinkou - dostaly diplomy, sušenku a poukázku na zmrzlinový pohár do restaurace Lipovka. Na startu se všichni mohli také ještě potkat s klaunem, se kterým se někteří setkali i při jeho kaskadérských výletech na kole po lese, kdy zásoboval potřebnými proprietami pohádkové bytosti na stanovištích.

Počasí nakonec přálo nejen dětem a pohádkám, ale i tatínkům

Velké obavy jsme měli z počasí, neboť po loňském propršeném ročníku ani letošní předpověď nebyla moc optimistická. Ale počasí se nakonec umoudřilo, a tak z našeho Pohádkového lesa nakonec odcházelo 115 (slovy jednostopatnáct) suchých usměvavých a spokojených dětí. V samotném průběhu jsme samozřejmě nezapomněli ani na přítomné tatínky, kteří právě v den konání Pohádkového lesa slavili Den otců. Hned na startu jim vše nejlepší k jejich svátku popřál Klaun a připil si s nimi zeleným lesním likérem.

Poděkování patří všem odvážným

Za pořadatelský tým velmi děkuji všem představitelům pohádkových bytostí. Velké poděkování za 3,5 hodiny strávené na stanovištích patří Míše, Vlastě a Petrovi, Petrovi, Lucce a Lucce, Zdeňkovi, Lence, Silvě a Petrovi, Péťe a její kamarádce, Honzovi, Kostě a Karolíně, Dáše a Petrovi, Šárce a Ondrovi, Katince a Elišce. Velký dík také patří panu Greinerovi z restaurace Lipovka, který nám poskytl potřebné zázemí a za grilem a mrazícím pultem strávil skoro celé nedělní odpoledne. Samozřejmě nesmím s poděkováním zapomenout ani na našeho dvorního fotografa Petra, který pro zachycení všech důležitých momentů nachodil po lese několik kilometrů. Fotky si můžete prohlédnout ZDE
Za pořadatelský tým
Vašek Červenka