Dnes je 21. června 2024

Mokrá galuska 2017 - 7. ročník přejezdu lávky

V sobotu 5. 8. 2017 jsme uspořádali již 7. ročník Mokré galusky.

Jaké si to uděláš, takové to máš

Této akci předcházely tradiční dlouhé přípravy – kontaktování našich partnerů s cílem získat finanční prostředky na ceny pro vítěze (celkem jsme měli nakonec na ceny připraveno cca 20.000,- Kč), vymyšlení a obstarání cen, zajištění medailí a dalších odměn, stavba lávky, stavění stanů, příprava občerstvení a v neposlední řadě konzultace s  Magdalénou Lípovou z rádia Blaník, aby na sobotu hlásila hezké počasí. Vše dopadlo tak, jak mělo, a po 14 hod jsme odstartovali prvního závodníka.

Pravidla jsou základem každé soutěže

Závodilo se tradičně v přejezdu 28 metrů dlouhé lávky na kole (co nejpomaleji), měli jsme 7 kategorií, dále v přejezdu lávky párů s kolečkem (co nejrychleji) a nejmenší a nejstatečnější účastníci lávku přecházeli, za což byli odměněni diplomem, medailí a drobnou cenou. Po prvním kvalifikačním kole se do druhého - finálového kola probojovalo z každé kategorie pět nejlepších. O vítězi (jak v kategorii, tak i v celkovém pořadí) rozhodoval pouze výsledek finálového druhého kola (výsledek z prvního kvalifikačního kola sloužil pouze jako pomocné kritérium pro případ stejného výsledku více závodníků ve finálovém kole).

Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích

děti do 10-ti let – 1. Matěj Teska (28 m/15 vt., v prvním kole 26 m), 2. Daniel Pašek (28/15, v prvním kole 25 m), 3. Pavlínka Reinwartová (19/12)
holky do 14-ti let – 1. Natálka Rubášová (28/15), 2. Karolína Pivodová (5/5), 3. Eliška Červenková (2/1)
kluci do 14-ti let – 1. Kryštof Kučera (28/16), 2. Libor Mařík (21/18), 3. Honza Kocourek (21/15)
holky do 25-ti let – 1. Tereza Šreková (28/15), 2. Šája Heráková (28/9), 3. Nikola Rubášová (24/15)
kluci do 25-ti let – 1. Aleš Salák (28/21), 2. Richard Převor (28/19), 3. Honza Sedlák (28/11)
holky nad 26 let – 1. Lucka Kabourková (17/11), 2. Dáša Löwyová (17/10), 3. Jana Zemanová (14/10)
kluci nad 26 let – 1. Marek Oulík (28/20), 2. Luboš Černý (28/11), 3. David Běle (17/10)
 
Celkovým vítězem se stal Aleš SALÁK ze Všerub, který jako hlavní cenu získal LED smart televizi.

Vítězem soutěže o nejvíc nejlepší pád se stal Lukáš Kolář, který byl odměněn památečním půllitrem s logem Mokré galusky a poukázkou do pizzerie.

Souboj s časem vystřídal souboj titánů

Zpestřením odpoledního programu se stal souboj titánů, kdy se na lávku proti sobě postavili vždy dva bojovníci, kteří soutěžili o to, kdo na lávce zůstane déle, resp. kdo ji přejde celou. Pro malé účastníky jsme měli připravené studené občerstvení, každý od nás dostal minimálně dva nanuky. Po celou dobu bylo pod taktovkou našich hasičů připraveno občerstvení – díky.

Zkusíme předat radost a pohodu z této akce dál

Jak je naším zvykem, tak i letos jsme mysleli na nemocné děti na hematoonkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Plzni. Vyzvali jsme všechny diváky i ostatní účastníky k dobrovolnému vstupnému a tak se nám podařilo vybrat celkem 1.981,- Kč, za které nakoupíme dárky a potřeby pro tyto dětičky. DĚKUJEME.

Ti, kteří tomu dodávají šťávu

Velký dík patří našim partnerům, kteří nám poskytli finanční prostředky na to, abychom mohli nakoupit a připravit ceny pro závodníky. VELKÉ DÍKY patří těmto osobám:
 
spolek ProVšeruby, MĚSTO   VŠERUBY, KABRNA VÁCLAV – SLUŽBY V AUTODOPRAVĚ s.r.o, ŠMÍD RICHARD - TISKÁRNA POLYPRESS, GREINER VÁCLAV - RESTAURACE LIPOVKA, FALKENAUER MIROSLAV - ZAHRADNICTVÍ ARBO, HAVLENOVÁ TEREZA – KADEŘNICTVÍ GOLD STYLE, HOLUB BOHUSLAV – soukromý zemědělec, KOCOUREK JAN – VODA, PLYN, TOPENÍ, LÖWY JIŘÍ - STATEK KUNĚJOVICE, MATOUŠKOVÁ MILENA - TETOVACÍ SALON TATOO UMI, NEZBEDOVÁ JANA – STUDIO STARS, SMEJKAL JAROSLAV – TRUHLÁŘSTVÍ, BĚLE DAVID - www.vodousek.cz, HITKA JAN – FAMILY MARKET, ERETOVÁ PAVLÍNA – PIZZERIE LILI

A Ti, bez kterých by nebylo nic

Závěrem bych chtěl tradičně poděkovat všem kamarádům a známým, kteří se podíleli na uspořádání této akce. Děkuji Dáše a Kátě za největší pomoc s přípravou, Lucce a Vlastě za pomoc s evidencí výsledků, Elišce a Karolíně za obsluhu hudební produkce, Honzovi za fotky, Šáje za zdravotní zajištění, hasičům za stany a občerstvení, Davidovi za lávku, Alešovi za vodní doprovod padajících závodníků, holkám Kelešovým (a i dalším) za pomoc s oblékáním závodníků.
 
Fotodokumentace ke zhlédnutí ZDE
 
Výsledky dle kategorií ZDE
Celkové výsledky ZDE
Výsledky soutěže párů ZDE