Dnes je 17. července 2024

Lampionový průvod 2016 aneb tradice na věčné časy

 V letošním roce jsme založili novou všerubskou tradici. A to lampionový průvod (ten nebyl poprvé, ale již poněkolikáté), který se bude konat každý rok vždy 16. listopadu. Tedy do té doby, než naše vláda zruší 17. listopad jako státní svátek. Takže si napište do diářů a kalendářů – 16. listopad = lampionový průvod ve Všerubech.

Už víme, že počasí neporučíme, ale víme, že to nikoho neodradí

Počasí nám sice nepřálo, celý den poprchávalo a i k večeru drobně mžilo. Ale i tak se po půl šesté na fotbalové hřiště připlazil dlouhý lampionový had, ve kterém šlo s lampionem 73 dětí natěšených na strašidla. A strašidla opravdu byla. Hned na startu několik čarodějnic, upíři, bílá paní. A co teprve na stezce odvahy. Strašidelné zvuky strašidel tak strašných, že museli být zavřené v kleci. U hřbitova na haldách někdo poskakoval po stromech, asi mrtvý kostelník bouchal lopatou na stromy, sem tam někdo vybafnul ze tmy. Na konci u obrázku lebky visela razítka, která si děti razítkovaly na různé součástky těla. Razítka sloužila jako potvrzení pro bílou paní, že děti absolvovaly celou stezku odvahy a za to každý dostal lampion štěstí jako odměnu. Když si stezku odvahy prošli všichni a opeklo se 99 buřtů, tak jsme společně vypustili k nebi lampiony štěstí a nad Všerubami se rozzářila nová souhvězdí.

Ten dělá to a ten zas tohle, děkujeme všem za pomoc i účast

Poděkování od pořadatelů patří Lence a Silvě za vydání 99 buřtů, Matějovi, Honzovi a Petrovi za „hlídání“ účastníků stezky odvahy, aby se nám neztratili, našim hasičům za doprovod průvodu a odborný hasičský dohled při vypouštění lampionů štěstí, Lojzovi za to, že ač měl zavírací den, tak otevřel Muňári a panu Růžkovi za odborné elektrické vypnutí a znovuzapnutí všerubských světel. A závěrem všem účastníkům, kteří si i v tak pozdní hodinu v tak pošmourném počasí udělali čas a přišli. 

Pár nočních fotek ZDE