Dnes je 18. července 2024

Lampionový průvod, stezka odvahy, lampiony štěstí

Od kostela ke strašidlům

Dne 9.11. 2013 jsme v rámci Svatomartinských slavností uspořádali lampionový průvod. V 17:30 hod se účastníci shromáždili u kostela sv. Martina a poté, co pan elektrikář vypnul veřejné osvětlení v celých Všerubech, se průvod vydal na cestu městem až na fotbalové hřiště. To vše za dohledu všerubských hasičů, kteří kromě požární bezpečnosti hlídali i bezpečnost účastníků v silničním provozu. Od hřiště to byl hezký pohled, když se průvod "valil" po silnici z centra města, na hřišti už byli první účastníci průvodu a konec byl ještě v nedohlednu. PARÁDA. Po příchodu na hřiště se děti s rodiči vydali na stezku odvahy, která byla dlouhá cca 500 m, byla vyznačená svíčkami a vedla ve tmě křovím a loukami nad fotbalovým hřištěm. Volně se tam potulovalo i několik strašidel.........

Vypouštění lampionů štěstí

Po absolvování stezky odvahy si každý dětský účastník opekl buřta a každá rodina dostala lampion štěstí, které jsme následně vypustili s tajnými přáními do nebe. Na nebi bylo chvílemi vidět různá nová souhvězdí, která běžně na hvězdné obloze nenajdete. Pak jsme ještě postáli u ohníčku, popovídali si (škoda, že nezůstalo více účastníků, většina se po vypuštění lampionů rozprchla do tepla domovů), i písničky na přání se hrály.

Poděkování dobrovolníkům

Velké poděkování z naší strany patří strašidlům Michalovi, Zdeňkovi a Petrovi, Vlastě (za pomoc s buřty), Nikče a Sabče (za pomoc s prezenční listinou), Petrovi a Zdeňkovi (za pomoc s přípravou a úklidem stezky), hasičům (za doprovod a za ochranu), Petrovi za super fotky, městu Všeruby (za finanční příspěvek), pracovníkům Městského úřadu Všeruby (za vysekání trávy a vykácení křovin). Děkujeme.

Fotografie můžete opět shlédnout ZDE a amatérská sekce ZDE