Dnes je 21. června 2024

Přijelo k nám divadlo „DIVADÉLKO MÁMA A TÁTA“

 „Krásný!“ „Hustý!“ „To byla docela legrace.“ „A jak jsme dupali, to bylo dobrý!“ „Mami, půjdeme už ven? Chci hrát fotbal…“ Toť něco málo z komentářů povedené akce Přijelo k nám divadlo. A nebylo to ledasjaké divadlo, bylo to Divadélko Máma a Táta, které zavítalo až z ČB. Nevysílali černobíle, jak by se mohlo zdát, jen měli dlouhou cestu až z jižních Čech.

Jaro či Divadlo? Stihnout se dalo obojí

A komentáře to byly vskutku výstižné, jelikož se v neděli 19. 4., kdy se tato příjemná divadelní akce konala, jaro rozhodlo zase začít jarnit a lákat děti i dospěláky na zahrady, trávníčky a procházky. Takže koho nepřilákalo divadlo, ten měl určitě také krásný den, ale zato ne až tolika kulturní.

Kouzelný zvoneček a Karkulka

V kinosále města Všerub se sešlo na dvě představení poloprofesionálního divadelního souboru o dvou jeho členech, z nichž jeden je máma a druhý je (hádáte správně) táta, s názvy „Kouzelný zvoneček“ a „Karkulka“, přibližně 40 diváků. Každý z dítek i rodičů jistě ocenil lidové vstupné, skvělé občerstvení i příjemnou aktivní až akční atmosféru. Opravdu jsme i dupali nohama, ale také mávali rukama, hlásili se svými jazyky nebo ušima, koulili očima a vrtěli se. David i Agátka úspěšně vydrželi nátlak mámy, splnili těžký úkol tátův a vůbec se přitom na jevišti nebáli! Dokonce mezi námi vyrostly i nějaké ty kytičky a jahůdky pro Karkulku, aby měla co sbírat do košíčku, a nakonec jsme k velikému překvapení zjistili, že už takhle brzy zjara se v hledišti vyskytla jedna krásně zbarvená, nečervivá houba – babka v podobě jedné z babiček, která přišla doprovodit svou vnučku na představení. Prý že bude mít Karkulčina babička radost, až ji do chaloupky přinese, prý udělá výbornou nejedovatou houbovku nebo něco takového… Chuděra, kdyby jen Karkulka věděla, že v té době babička už u plotny nestojí, ani v posteli neodpočívá, nýbrž v žaludku vlkovi leží! Jo jo, zasmáli jsme se a pobavili jsme se i my, dospělí, protože když umí herci improvizovat a vtip jim není cizí, je to k nezaplacení.

Statistika věda je, má však cenné údaje

Závěrem jedna malá statistika: přibližně 20 dětí, ještě přibližněji 20 dospělých, z toho přesně 2 nehlídací babičky (rozuměj bez dětí – prostě přišly se pobavit samy ony – což pořadatele velmi potěšilo), vypitých 10 litrů džusu, zbaštěno všech 89 muffinů s nutellou a úžasnou třešňovou marmeládou z Katčiny kuchyně a nadrobeno asi tak 2000 drobků po kině. :-)

Šaty dělaj člověka

Těšíme se na další podobnou příležitost, kdy si holky mohou vzít kabelky a kluci zas klobouky, kdy se můžeme s dětmi načančat, hezky obléci a vyrazit se pokochat do divadla. Navíc podrbat si loutky pod bradou, a nebo si je dokonce i povodit, to se každý den nestává!
Dáša Löwy
Odkaz na fotografie ZDE