Dnes je 18. července 2024

9. Všerubská drakiáda - slabý vítr vyváží zkušenosti

V neděli 3. 11. 2019 jsme se již po deváté sešli na louce nad silnicí na Kokořov, abychom vyzkoušeli, jak nám létají draci. Počasí ze začátku nevypadalo nic moc, ale nakonec se umoudřilo, přestalo poprchávat a také začalo foukat. Ne nějak extra moc, ale na pouštění draků to stačilo.

Pár důležitých letových čísel

Takže můžeme konstatovat, že 9. Všerubské drakiády se zúčastnilo celkem 79 registrovaných účastníků většinou dětského věku (ale registrovaní byli i někteří dospělí), dle našeho odhadu na louce za draky pobíhalo možná i 200 osob. I přesto, že se nemohli zúčastnit všerubští hasiči, kteří vždy zajišťovali občerstvení, tak jsme nestrádali. Členové spolku ProVšeruby připravili pro dospělé svařák, pro malé čaj, každý si také ke konci mohl opéct špekáček.

Tři – dva – jedna – start povolen

Před 15. hodinou jsme se pokusili překonat Všerubský rekord z roku 2017 v počtu najednou vypuštěných draků nad naším městem, tento rekord je 58 draků. To se nám nepodařilo, do vzduchu se nám povedlo najednou vypustit 52 draků, chybělo málo, tak se pokusíme opět příští rok, to by bylo, abychom těch 60 draků nedali.

Rekord nepadl, ale jedno prvenství tu je :-)

V průběhu drakiády nám svého vlastnoručně vyrobeného draka přinesly ukázat děti z naší mateřské školky, vyrobily draka z přírodních materiálů. Moc se jim povedl a tak jsme je řádně ocenili, každá třída dostala svůj velký diplom, stavebnici Lega a také sladkou odměnu. Při tomto jsme zjistili, že to jsou vlastně první stavebnice Lega do školky, že dosud žádnou takovou ve školce neměli. Takže jsme byli rádi, že jsme dětičky a i paní učitelky takto potěšili a ještě stavebnice doplníme podložkami pro skládání Lega.

Na zem se vrátili všici – malí, velcí, krátcí i dlouhý   

Také jsme ocenili některé z pouštěčů draků. Diplom a věcnou cenu dostali:
Hanka Černá a Lída Zemanová za nej název draka (tato kategorie byla oceněná pouze diplomem)
Sebastian Greiner a Dominik Balatý za draka s nejdelším ocasem
Sofinka Halvová za nejoriginálnějšího doma vyrobeného draka
Péťa Holovský za nejvýše létajícího draka
Laurinka Řezáčková za nejmenšího létajícího draka
Honzík Hauvel za draka s největším počtem mašliček
Honzík a Pepča Budákovi za nejkrásnějšího doma vyrobeného draka

Sladkost pro piloty, velké poděkování všem na řídící věži  

Úplně na závěr jsme ocenili každého účastníka pamětním dráčkem a také sladkou odměnou. Poděkování z mé strany patří Kátě, Elišce, Gábině a Vlastě za pomoc s organizací na místě a Martinovi s Honzou za logistickou a stěhovací podporu.
 
Fotografie si můžete prohlédnout ZDE
 
za spolek ProVšeruby
Vašek Červenka