Dnes je 21. června 2024

8. Všerubská drakiáda aneb od hurikánu k vánku

Ufffffffffff, tak to jsme si teda oddechli. Původně měla drakiáda proběhnout v neděli 29. 10., ale protože celou Českou republikou se zrovna v tu dobu proháněl velký vítr (někde dokonce i hurikán), tak jsme radši s obavami, aby nám nějaké děti třeba neuletěly, drakiádu o týden posunuli.

Risk je zisk - občas to vyjde

Byl to risk, ale vyšlo to. V neděli 5. 11. od rána vůbec nefoukalo, byla mlha a vyhlídky nic moc. Ale na našem osvědčeném místě a také i proto, že jsme tradičně byli domluveni s Magdalenou Lípovou z rádia Blaník, bylo vše, tak jak mělo být. I když to vypadalo, že nefouká, tak nahoře foukalo. Celkem jsme zaregistrovali 70 draků, přišlo asi 150 účastníků a povedlo se nám opět překonat všerubský rekord z roku 2016 v počtu draků v jednom okamžiku na nebi. Takže, když to shrneme, tak můžeme říct (napsat), že dne 5. 11. 2017 v 15:00 hod létalo v jeden okamžik nad městem Všeruby 58 draků.

Čím větší, tím lepší – někdy se to vyplatí

Také mezi nás opět tak jak každý rok přišly děti z naší mateřské školky a přinesly nám ukázat, jakého vyrobily draka. Letos to byla krásná veliká sova. Za jejich snahu jsme je odměnili velikými diplomy, pastelkami, křídami a velkým pytlem karamel.

Hodnocení – samozřejmě odborné

Následně zasedla odborná a léty prověřená komise, která vyhodnotila nej draky. Odměnu si z letošní drakiády odnesli Péťa Cibulková, Eliška Červenková, Vašík Baum, Michal Průcha, Majdalénka Dobrá, Péťa Holovský, Pepík a Honzík  Budákovi, Samanta Nolčová a Sofinka Halvová.

Každému stejným metrem – u nás ano :-) 

Pak už nezbývalo než rozdat každému malého pamětního dráčka, opéct 80 buřtů, dopít svařák u hasičů a honem domů do tepla.

Poděkovaní – jak jinak než vřelé

Poděkování patří hasičům za občerstvení, Dáše a Káťa za pomoc v organizaci, Vlastě za vydání buřtů a Petrovi za super fotografie, které jsou k vidění ZDE
Vašek Červenka