Dnes je 18. července 2024

7. Všerubská drakiáda aneb když vydržíš, bude i vítr

Tak jako každý rok, i letos jsme byli napnutí, jestli bude foukat nebo nebude. Dopolední předpověď tomu vůbec nenasvědčovala, ale nakonec pravda a láska zvítězila a na 7. ročníku Všerubské drakiády foukalo. Celkem si na louku našlo cestu 65 draků, kteří se proletovaly  nad hlavami přítomných odhadem asi stopadesáti spoluobčanů. A protože při loňském pokusu o překonání všerubského rekordu vítr nefoukal, tak jsme byli letos v očekávání, zda se nám podaří překonat 46 létajících draků z roku 2014. A podařilo se. Ustanovili jsme nový všerubský rekord: dne 23. 10. 2016 létalo nad Všerubami v 15:00 hod celkem 51 draků. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme.

Pak už jen odborně vyhodnotit  

Pak následovala pro pořadatele ta nejobtížnější  část – vybrat ty nej…. draky. Dalo to pěknou zabíračku, ale nakonec odborná porota rozhodla a odměnila diplomy a balíčky s ovocem následující  drakiádníky:
 
Nejvymazlenější drak – 1. místo Rudolf  Halva, drak Tetrahedron, 2. místo Zdeněk a Barunka Honomichlovi, draci Podzimníček a Honomichlojc, 3. místo Samanta Nolčová, drak Dýňák

Nejvýše letící drak
– 1. místo Eliška Cibulková, drak Mráček, 2. místo Míša Bruner, drak Lítálek, 3. místo Andrejka Majerová, drak Denisa

Nejoriginálnější  drak
- 1. místo Eliška a Mareček Žídkovi, draci Franc a Mourinka, 2. místo Barbora Polatová, drak Igeliťák, 3. místo Daník Wopršálek, drak Dan

Nejmenší drak
– Eliška Červenková, dráček ProVšerubátko

Největší drak
– Vašek Červenka, Petr Foltýn, Dáša Löwyová, drak Gulliver

Nejstrašidelnější drak
– 1. místo Arrianne Hubová, drak Beatynka, 2. místo Péťa Laštovka, drak Pirát, 3. místo Petr Holovský, drak Pirát s naušnicí

Nejokřídlenější drak
– 1. místo Tomík Mertl, drak Zabiják, 2. místo Soňa Krausová, drak Papoušek, 3. místo Pepíček Kučera, drak Letadlo

Nejstřapatější drak
– 1. místo Sofie Löwyová, drak Rozárka, 2. místo - Pepíček Budák, drak Houmlesák, 3. místo Honzík Kocourek, drak Honza

S radostí zopakovat pár tradic

Krásnou tradicí naší drakiády je účast dětiček z mateřské školky. Vyrobily a přinesly nám ukázat krásného draka, za kterého jsme je odměnili velkým diplomem, objemným pytlem bonbonů a dalšími potřebnostmi, které určitě při své činnosti využijí – pastelky, omalovánky, voskovky apod.

Pak už zbývalo jen opéct skoro sto buřtů, dát si k nim skvěle vychlazené pivo, které v tom pravém podzimním počasí „opravdu přišlo vhod“. Ti, kteří se neodvážili dát si studené pivo, si mohli dát svařák či grog či čaj, které jim připravili naši hasiči. Ti ještě pro všechny připravili letošní novinku – cukrovou vatu.

A závěrem poděkovat všem drakům a dračicím

Děkujeme všem za účast, fotky si můžete prohlédnout ZDE a příští rok můžeme zkusit překonat český rekord, což je 82 draků v jeden okamžik na nebi na jednom místě.

Foto z dronu ZDE