Dnes je 21. června 2024

12. Všerubská drakiáda aneb s větrem o rekord

Tak se povedlo. Měli jsme ve Všerubech drakiádu a představte si, foukal vítr. Hurá, hurá, hurá. V neděli 22. 10. se nás na louce sešla velká spousta, a děly se věci. Celkem jsme zaregistrovali 102 účastníků, většinou dětského věku. A v 15 hod jsme se pokusili o překonání rekordu z roku 2017, kdy na všerubském nebi v jeden okamžik poletovalo 57 draků. Chtěli jsme překonat bájnou šedesátku a byli jsme za naši snahu odměněni. Můžeme konstatovat, že dne 22.10. poletovalo nad městem Všeruby v 15 hodin 67 draků. Jsme prostě ve Všerubech dobří.

Nejen jednotlivci, vítáni jsou i týmy

Jako každý rok nám přišly dětičky z naší MŠ ukázat jakého společně vyrobily draka. Letos Tygříci, Žabky a Zajíčci vyrobili krásného barevného draka, kterému říkali Papoušek. Každou třídu jsme odměnili diplomem a krásnými dřevěnými hračkami.

Nejodbornější vyhlášení dračích výsledků

Pak zasedla odborná komise a vyhlásila nej nej draky, jejichž majitele jsme odměnili krásnou dřevěnou hrou. Výsledky jsou zde:
 
Drak s nejdelším ocasem – Adam Wasserbauer
Drak útěkář – Maruška Káňová
Drak s nejzajímavějším ocasem – Samanta Nolčová
Nejdéle a nejvýše létající drak – Barča Němečková
Nejdéle létající doma vyrobený drak - holky Průchojc
Nejoriginálnější a největší doma vyrobený – Matěj Kordík
Čestné uznání za každoročního originálně vyrobeného draka – Rudolf Halva

Nejen drakem je člověk živ

Závěrem je třeba konstatovat, že toto nedělní odpoledne jsme si všichni krásně užili. Snědlo se spousta jídla a vypilo spousta pitiva (děkujeme holkám a klukovi za pultem s občerstvením, že se o nás všechny tak pěkně postarali), potkali jsme se se spoustou kamarádů a známých, zalétali jsme si po všerubském nebi, prostě pohoda, klídek, všerubáček. 


Fotografie můžete shlédnout ZDE